Uygulama Alanları

Fabrika ve Depo

Lightmaster® Türkiye'nin ekonomisine yön veren üreticilerimizin fabrika ve depolarındaki enerji ve aydınlatma maliyetlerini, işletmelere özel projelerle %80' e varan oranda azaltabilmektedir. Ürünlerimiz günde 24 saat kullanım koşullarında 6 yılı aşan ürün ömrü ile uzun yıllar bakım gerektirmeyerek operasyonel maliyetlerinizi minumuma indirmektedir.

60.000 saati aşan ürün ömrü (LM80-TM21 standartlarına göre) boyunca bakım ve değiştirme gerekli olmadığından bitmiş ürün atık problemi de yaşanmaz. Düşük güç tüketimi sayesinde CO2 salınımınız düşerken çevreci işletmeler listesindeki yerinizi almış ve bir sosyal sorumluluk projesine imza atmış olursunuz.

1-10 volt, DALI ve bunun gibi otomasyon sistemleri ve sensör ile çalışabilme özelliğine sahip ürünler aynı zamanda acil durum aydınlatması (3 saat) olarak ta kullanılabilmektedir.
Detaylı bilgi > Ürün gruplarını inceleyin >

Sokak ve Otoyol

Sokaklar ve otoyollar bizi birbirimize bağlar. Acelemiz varken yollar çok uzun ve sıkıcı, bol vaktimiz varken kısa ve keyifli gelir. Bu yolculukları günün her saatinde ve her türlü hava durumunda yapmak zorunda kalabiliriz.

Otoyolda, varacağımız yere güvenli bir şekilde ulaşmak için doğru aydınlatma olmazsa olmazdır. İyi aydınlatma, güvenliğimizi sağlar, yolda bize kılavuzluk eder ve yönümüzü bulmamıza yardımcı olur, sevdiklerimize giden yolun daha keyifli geçmesini sağlar. Gece sürüş keyfini doğru aydınlatma ile yaşarız.

Ancak, yol aydınlatması kurarken veya değiştirirken, finansal ve uygulamayla ilgili gerekliliklerinde önemini biliyoruz.
• Optimum işlevsellik
• Düşük sahip olma maliyeti sunmak için mükemmel ekonomik performans
• Bakımı en aza indirmek ve trafik akışını sürekli kılmak için üstün güvenlik Bakımı en aza indirmek ve trafik akışını sürekli kılmak için üstün güvenlik
Detaylı bilgi > Ürün gruplarını inceleyin >

Otopark, Park ve Bahçe

Artan nüfusla birlikte şehirlerde otopark, ortak yaşam alanı, park ve bahçelerin önemi giderek artmaktadır.

Bu tür mekânların doğru projelendirme ve doğru ürünlerle aydınlatılması şehirlerde insanların kendilerini daha güvenli ve rahat hissetmelerini sağlayacaktır.

Belediyeler ve özel işletmeler kamuya açık bu alanların aydınlatılması için her yıl çok büyük meblağları ödemektedirler. LED bazlı aydınlatma sistemleri metal halide, civa buharlı ve sodyum buharlı sistemlerin yerine geçerek ülke ekonomisine büyük katkı sağlar.

Genel aydınlatma uygulamaları için tasarladığımız Lightmaster® aydınlatma çözüm ürünleri ile her yer daha aydınlık, daha güvenli ve daha güzel. 1-10 volt, DALI ve bunun gibi otomasyon sistemleri ve sensör ile çalışabilme özelliğine sahip ürünler aynı zamanda acil durum aydınlatması (3 saat) olarak ta kullanılabilmektedir.
Detaylı bilgi > Ürün gruplarını inceleyin >

Otel, Restoran ve Eğlence Yerleri

Oteller ve restoranlar yoğun iş hayatında, yaptığımız seyahatlerde sıkça konakladığımız kimi zaman bütün senenin yorgunluğunu unuttuğumuz ailemizle birlikte güzel ve rahat bir ortamda yılın stresini attığımız, gelecek yıl tekrar gelmek üzere hayalini ayrılmadan kurmaya başladığımız güzel hatıralarla dolu ikinci evimiz gibidirler.

Otel ve restoranlar hem verimli hem de konseptlerine paralel bir atmosfer yaratan doğru aydınlatma sistemleri ile marka değerlerini yükseltirken tasarruf sağlarlar. Bu yüzden mekânın mimarisi kadar mekândaki ışığın kalitesi ve hissettirdikleri de çok önemlidir.

Otel ve restoranlarınızda verimli, sağlıklı ve estetik bir aydınlatma sistemi için Lightmaster® aydınlatma çözümlerinin geniş ürün gamından doğru ürünleri, aydınlatma danışmanlarımızın yardımı ile seçebilirsiniz.
Detaylı bilgi > Ürün gruplarını inceleyin >

Eğitim, Sağlık ve Spor Merkezleri

Hepimiz eğitim sıralarından geçtik. Halen zaman zaman bir şeyler öğrenmek için çeşitli eğitim faaliyetlerinde bulunuyoruz. Konsantre olup uzun süre sıkılmadan eğitime devam etmek çok zordur.

Yapılan araştırmaların gösterdiği gibi her yaşta eğitim alan insan için eğitim kalitesi kadar eğitim yerinin dizaynı ve ortamdaki ışığın doğru seçimi de çok önemlidir.

Sağlık merkezleri ve hastaneler her gün yüzlerce farklı insanın geldiği farklı özellikteki birimlerin bulunduğu genellikle stresli olunan yerlerdir. Fonksiyonel olarak iyi aydınlatılmış alanlar çalışanların görevlerini daha kolay yerine getirmelerini sağlar. Standartlara uygun yapılan aydınlatma hem görsel konfor hem de steril bir ortam açısından önemlidir.

Spor merkezleri önemli günlerde 7'den 70'e binlerce kişiyi ağırlar. Bu gibi durumlarda gerek sahadaki sporcuların gerekse tribünlerdeki sporseverlerin daha iyi vakit geçirmesi, rahat ve güvenli bir ortamda spor organizasyonunu izleyebilmeleri için gözü yormayan, homojen ve yeteri kadar parlaklıkta aydınlatma doğru proje ve ürünler ile mümkündür.
Detaylı bilgi > Ürün gruplarını inceleyin >

Zincir Mağaza ve Marketler

Zincir mağaza ve marketler, yoğun hayat temposunda tüketicilerin günlük ve haftalık ihtiyaçlarını gidermek için sıkça uğradığı, son tüketici pazarının kalbinin attığı yerlerdir.

Aynı zamanda tüketici alışkanlıklarını, trendleri ve karar verme mekanizmalarını gözlemlemek için çok iyi bir laboratuvar olan mağaza ve marketler günümüzde modern pazarlama teknikleri sayesinde farklılaşma yaratıp kendilerini rekabetçi kılıyorlar.

Rekabet gücünü artırmak için doğru satış & pazarlama stratejisi, planlaması ve uygulamasının payı çok büyük. Tüketicinin kafasındaki marka bilinirlik ve imajını daima yukarıya taşımayı hedefleyen bu şirketler mağaza dışı pazarlama aktivitelerine yoğunlaşmakla birlikte, müşterinin ürün seçimini yaptığı ve sıcak satışın gerçekleştirdiği iç mekana da ciddi yatırım yapmaktadırlar.

Lightmaster® aydınlatma çözümleri ürünleri, müşterilerinin bu yatırımı ve operasyonel aydınlatma giderlerini minimum seviyelere çekmesine yardımcı olmakla birlikte, tüketicinin mağazada alışveriş yaparken, ürünün albenisini yükseltmeye, müşterinin homojen ve sağlıklı aydınlanmış bir ortamda alışveriş etmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra profesyonel aydınlatma uzmanlarınca farklı reyonlar için farklı renk ve aydınlatma efektleri vermesi için dizayn edilmiş Lightmaster® aydınlatma çözümleri Dünya standartlarına paralel olarak "uygulama alanı alanına uygun aydınlatma efekti" çözüm paketini sunar. Zincir mağaza ve marketler için doğru aydınlatma seçimi, etkili bir pazarlama yöntemi ve uzmanlık isteyen bir disiplindir.
Detaylı bilgi > Ürün gruplarını inceleyin >

Ofis ve Çalışma Alanları

Günlük hayatımızın yaklaşık 10 saatini geçirdiğimiz çalışma alanlarında kendimizi rahat hissetmemiz daha verimli çalışmamız açısından çok önemlidir. Uzun çalışma saatleri boyunca konsantrasyonumuz bozulmadan verimli çalışmak çok zordur. Yoğun geçen günlerde bilgisayar başında geçirilen saatler, bitmek bilmeyen toplantılar, yanlış aydınlatılmış karanlık çalışma masaları, lambası patlamış günlerdir değiştirilmeyen aydınlatma ürünleri ve müşterilerimizin şirketimiz hakkında ilk izlenimlerini edindikleri yanlış aydınlatılmış bekleme ve toplantı salonları.

Bütün bu etkenler sabah dinç ve zinde geldiğimiz ofisten öğlene doğru kaçma hissini tetikleyecek yorgunluk hissine sebep olabilir.

Lightmaster® aydınlatma çözümleri QUATRO™, LINERO™, BROSS™, ZUMA™ ve LINERA™ ürün serileri estetik görüntüsü ile birlikte işletmenizde dengeli ve homojen ışık dağılımı sayesinde doğru aydınlatma çözümleri sunar.

Doğru aydınlatılan dinamik ofislerde insanlar daha mutlu ve verimli saatler geçirmektedir.

Lightmaster® aydınlatma çözümleri QUATRO™ ve BROSS™ ürünleri aynı zamanda enerji ve bakım maliyetlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlar. Sensör, 1-10 volt, DALI ve bunun gibi otomasyon sistemleri ile çalışabilme özelliğine sahip ürünler aynı zamanda acil durum aydınlatması (3 saat) olarak ta kullanılabilmektedir.
Detaylı bilgi > Ürün gruplarını inceleyin >

Benzin İstasyonu

Benzin istasyonları, günün her saati işlek, her gün binlerce kişinin müşteri olarak geldiği, istasyon seçiminin bazen yolun güzergâhına göre bazen ise müşterinin artık oturmuş tüketim alışkanlığına göre yapıldığı yerlerdir. Taşımacılığın ve ulaşımın çok büyük bölümünün karayolları ile yapıldığı ülkemizde benzin istasyonları geçtiğimiz 10 yılda çok büyük değişimler göstermiş, markalaşmanın, kalite standartlarının ve müşteri memnuniyetin öne çıktığı yerler haline gelmiştir.

Günde en az 12 saat ışıkları yanan benzin istasyonları için aydınlatma müşterinin ilgisini çekmek, kaliteli ve güvenli hizmet vermek için önemli bir araç olduğu kadar; çok ciddi de bir operasyonel masraf kalemidir. Dünyada benzin istasyonu şirketleri artık sıkça bozulan, bir iki yılda ya da daha kısa sürelerde biten, düşük verimlilik oranları ile çalışan geleneksel aydınlatma sistemlerini, LED bazlı kanopiler ile değiştirmeye başlamıştır. Bu değişim hızlanarak ilerlemektedir. Değişim sayesinde iç ve dış mekân aydınlatmaları daha az tüketerek şirkete katkıda bulunmakta, doğru açı ve efekte sahip ve daha homojen ışık etkisi ile de şirketin marka imajını desteklemektedir.

Lightmaster® aydınlatma çözümlerinin sunduğu benzin istasyonu ürünleri hem iç hem de dış mekân aydınlatmasında size en doğru ürünleri sunmakla birlikte, ihtiyacınıza yönelik özel ürün tasarlama bilgi, beceri ve kapasitesine sahiptir.
Detaylı bilgi > Ürün gruplarını inceleyin >

Indoor ve Outdoor Reklam Alanları

Birçok işletme kendisi ve markası için çok önemli olan tanıtım faaliyetlerinden biri olan reklam söz konusu olduğunda zor karar verir.

Bunun en önemli nedenlerinden biri mesajı verdiğimiz ortamlarda gürültünün (kişinin dikkatini dağıtan her şey) insanın dikkatini ve konsantrasyonunu dağıtmasıdır.

Her gün yüzlerce marka ve mesaj tarafından bombardımana uğrayan insanlara mesajı doğru şekilde vermek ve algılatmak çok zordur. Yoğun çalışmalar sonucu çıkarılan başarılı reklam kampanyaları, ciddi rakamlar ödeyerek tutulan reklam alanları ve marka imajınız en doğru aydınlatma ile etkisini katlamaktadır.
Detaylı bilgi > Ürün gruplarını inceleyin >

AVM ve Showroom

21. yy'da tüketicilerin satın alma davranışları ve alışkanlıkları hızla değişti. Geçen yıllara baktığımızda değişimin hızının da giderek artığını gözlemlemekteyiz.

Çocukluğumuzdan hatırladığımız çarşı-pazarlar ya da sokaklardaki mağazalar son sürat büyük alışveriş merkezlerinde yerlerini aldılar. Otopark sorunu olmadan, birçok değişik ürün, hizmet ve markayı aynı çatı altında bulan insanlar artık alışveriş yapmak ve eğlenceli vakit geçirmek için rotalarını buralara yöneltmeye başladı.

Geçen zamanla AVM'lerin sayısı da hızla arttı. AVM içindeki satış noktası sayısı artarken rekabet giderek kızışmaya başladı.

AVM'ler kendi maliyetlerini düşürmeye çalışırken, mağazalar da maksimum farkındalık ve müşterilerine daha rahat alışveriş ortamı yaratmak için yarışmaya başladılar. Markaların müşterileriyle buluşup iletişime geçtiği AVM'ler ve mağazalarda müşteriye yaşatılan deneyim ve ürünlerin sunumu sürdürülebilir satış için çok önemlidir.

Lightmaster® aydınlatma çözümleri ELANOR, BROSS, TEXO, MİRAGE, ROCKET serisi ürünler mağazalarda kullanılan mevcut akkor flamanlı ve halojen spotlara göre aydınlatma maliyetlerinizde %80'e varan tasarruf sağlarken mağazanız eskisi kadar ısınmayacak ve bu da soğutma maliyetlerinizi düşürecektir.

Lightmaster ® aydınlatma çözümleri ELANOR serisi ürünleri, mağazanızı aydınlatırken doğru ışık ile istenilen mesajı vermenizi mümkün kılar. Işıkla istediğiniz ürüne dikkat çekip yönlendirme yaparak ürüne özel seçilecek renk sıcaklığı ile ürünün kalite algısını artırabilirsiniz.
Detaylı bilgi > Ürün gruplarını inceleyin >

Mimari

Işık, insanın mekânı kullanışında da önemli bir araç olarak nitelenebilmektedir. Mekânda çeşitli bölmelerin yaratılmasında, mekânın kişiselleştirilmesinde ve mahremiyetin belirtilmesinde de etkendir.

Mimarlar başarılı çizimlerinden sonra ışıkla bu yapıtlarına nasıl hayat ve sıcaklık vereceklerini düşünmektedirler.

Gerektiğinde küçük boyutlarda da kullanılabilmeleri ve uygulama kolaylıkları nedeniyle birçok mimari uygulamada LED mimarların ilk tercihi olmaya başlamıştır.

Lightmaster® aydınlatma çözüm ürünleri kullanılarak aydınlatılan mekânlarda; LED'lerin gerçekçi rengini, renk çeşitliliğini, ışık yoğunluğunun kalitesini ve lenslerle ışığa yön verebilmenin sağladığı muhteşem izleri görmek mümkündür.

Lightmaster® aydınlatma çözümleri MOOD™ SERİSİ ile soğuk dış mekân yapılarını bile kolaylıkla istediğiniz mimari çizgiye ve ambiyansa sokabilirsiniz.

1-10 volt, DALI ve bunun gibi otomasyon sistemleri ve sensör ile çalışabilme özelliğine sahip ürünler aynı zamanda acil durum aydınlatması (3 saat) olarak ta kullanılabilmektedir.
Detaylı bilgi > Ürün gruplarını inceleyin >

Kişisel Yaşam Alanı

İster yalnız yaşayalım ister başkalarıyla, evimiz bizim kişisel alanlarımızın bolca olduğu dolayısıyla en rahat olduğumuz ve en keyifli anları geçirdiğimiz mekanlardır.

Evleri istediğimiz gibi dekore etmenin yanında isteğimiz doğrultusunda fonksiyonel olarak aydınlatabilmemiz çok önemlidir.

Günün her saatinde değişik alanlarında ışık değerleri değişebilmektedir bu da yaptığımız günlük faaliyetleri zaman zaman etkileyebilmektedir.

Lightmaster® aydınlatma çözüm ürünleri kullanarak küçük ışık oyunlarıyla evinizin atmosferini bir anda değiştirebilir, size özel alanlar yaratabilirsiniz.

Lightmaster® aydınlatma çözüm ürünleri esnek tasarımın yanında fonksiyonelliği sayesinde günün her saatinde yaptığınız faaliyetinin durumuna göre size en verimli aydınlatma çözümünü sunar.
Detaylı bilgi > Ürün gruplarını inceleyin >