Haberler

25/03/2014
Basında Biz
Lightmaster® 5. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’ndaydı

35 yıllık elektronik tecrübesini Lightmaster® markası ile sektöre taşıyan ürünleri ve referansları ile dikkat çeken ALE Teknoloji, 8-11 Ocak 2014 tarihleri arasında geçtiğimiz yıllarda ana sponsorlarından biri olduğu 5.Enerji Verimi Forumu ve Fuarı’ndaydı.

Lightmaster® fuarda dünya standartlarında üretilen ve %40’tan başlayarak %80’e varan enerji tasarruflu ürünlerinin tanıtımını yaptı. Fuarın 4.günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner YILDIZ ve Yeni Teknolojiler Bakanı Fikri IŞIK Lightmaster® standını ziyaret ederek ürünler hakkında bilgi aldılar.

Şirketin yönetim kurulu üyesi aynı zamanda da Satış-Pazarlama’dan sorumlu direktörü Sn. Gökay AKKYOUN’DA konferansta endüstriyel tesislerde verimli aydınlatma üzerine bir konuşma yaptı.

Lightmaster® markası ile sektörün lider firmalarından biri olan ALE Teknoloji A.Ş aydınlatma sektörüne kattığı yeniliklerle 33. Enerji Verimliliği Haftası Etkinliği çevresinde 8-11 Ocak 2014 tarihleri arasında WOW Convention Center İstanbul’ da düzenlenen 5. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarına katıldı. Tüm geleneksel ışık kaynaklarını maksimum verimlilik ve %80 e varan enerji tasarrufu sağlayan LED bazlı aydınlatma sistemleri ile değiştirmek’ misyonu ile paralel hareket eden Lightmaster®, LED teknolojisi kullanarak geliştirilen profesyonel benzinlik aydınlatma serisi Lightmaster® HECTOR’ u, M3 VE M4 sınıfı yol aydınlatmalarında kullanılan Lightmaster® Aragon serisi ürünlerinin de tanıtımını yaptı.

Konvansiyonel aydınlatmadaki eş değer ürünlere göre %40’ tan başlayarak % 80’e varan tasarruf sağlayan bu ürünler düşük güç tüketimleri ile karbon salınımlarını da düşürmektedirler.

Türk mühendisler tarafından tasarlanan bu ürünler toplam kalite anlayışı ile üretilerek armatür verimliliğinde 138 Lm / Wattları yakalamış bulunmaktadır.

Yüksek kalitede üretilen bu ürünleri şirket 5 yıla varan garanti, %0 faiz imkanı ve 12 eşit taksit ile ödeme olanağıyla müşterilerine sunmaktadır.

Enerji verimliliği hakkında farkındalığı arttırmak üzere önemli oturum ve panellerin gerçekleştiği EVF 2014’te ALE Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Gökay AKKOYUN’DA yer aldı. Gökay AKKOYUN 9 Ocak’ta Zeus salonunda gerçekleşen sunumunda “Endüstriyel tesislerde verimli aydınlatma ve Türkiye’nin en büyük verimli LED aydınlatma değişim projesi” başlıklı sunumu yaptı.

Sunumda aydınlatmanın LED teknolojisi ile geldiği nokta, aydınlatmanın ve teknolojinin yol haritasından bahseden Gökay AKKOYUN LED değişim projelerindeki kritik başarı faktörlerine de değinerek tüketicilerin LED aydınlatma tedarikçilerini seçerken nelere dikkat etmeleri gerektiğini tek tek anlattı.

LED Benzinlik Aydınlatma Armatürü Hector Serisi Sınıfının En İyisi Seçildi

Lightmaster®‘ın en son teknolojisi Hector; IP 66 sınıfı koruması ve 138 Lm / W armatür lümeni ile dikkat çekti. Profesyonel LED benzinlik aydınlatma armatürleri arasında benzersiz bir teknolojiye sahip Lightmaster® Hector serisinde kendini rakiplerinden ayıran en önemli özellik, eşsiz optik tasarımı sayesinde benzin istasyonlarındaki kritik 7 bölgeye ışığı homojen olarak dağıtması,60.000 saatin üzerindeki ürün ömrü, Lümen / Watt değerleri le 5 yıla varan garanti sürelerini söyleyebiliriz.