Haberler

20/09/2012
Basında Biz
Endüstriyel Aydınlanma Devrimi Başladı

LED bazlı aydınlatma armatürleri hızlı bir şekilde klasik aydınlatma ürünlerinin yerini almaya başladığında, en hızlı değişim endüstriyel uygulamalarda gözlendi. Küçüğünden büyüğüne bütün sanayi kuruluşları ülkenin üreten ve üretirken değer katan, ekonominin en önemli yapı taşlarıdır. Birçok sanayi kuruluşu yatırımlarından maksimum verimi almak için 2-3 vardiya çalışır. Bu da bir tak ön maliyetlerin paralel olarak artışını tetikler.

Endüstri kuruluşlarındaki yüksek enerji maliyetlerinin yanı sıra işletmelerin aydınlatma maliyetlerinin bu paydaki yüksek oranı, işletmeleri hızla günümüzün en verimli ışık kaynağını üreten LED bazlı armatürlere yöneltti.

LED bazlı aydınlatma armatürlerinin, endüstriyel aydınlatmada kullanılan klasik aydınlatma ürünlerinin yerini son hızla almaya başladığı günümüzde, genel aydınlatmaları için LED uygulamaları tercih eden endüstri kuruluşları aydınlatma maliyetlerinde %80’e varan tasarruf sağlayabiliyor.

Endüstriyel aydınlanma devrimine öncü olan birçok işletmenin yaptıkları yatırım geri dönüş süresini tamamlamış olup, artık yaptıkları yatırımlardan kazanç sağlamaya çoktan başladılar.

Değişimin başlıca sebeplerinin arasında aydınlatmanın yol açtığı ve her yıl gelen düzenli zamlarla artan enerji maliyetleri, bakım maliyetleri, is gücü maliyetleri, atık maliyetleri, iklimlendirme maliyetleri vb. maliyetlerin olduğunu söyleyebiliriz.

Konvansiyonel aydınlatma armatürlerinin yeni nesil LED teknolojisine göre çevreye ve doğaya verdiği zararı da göz önünde bulundurursak, bunun da işletmelere sosyal sorumluluk yüklediğini söylemek mümkün. Diğer önemli bir konu ise görüş koşulları, homojen dağılım, doğru parlaklık, renk ve kontrast dengesinin sağlanarak sağlıklı ve güvenli çalışma ortamlarının yaratılmasıdır.

Lightmaster® markası LED bazlı aydınlatma armatürlerinde sizlere yüksek verimli aydınlatma çözümleri sağlamakla kalmayıp, en verimli aydınlatma için sizlere proje ve danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Lightmaster® marka armatürlerle yaklaşık %80’e varan tasarruf ile yapacağınız yatırımın iki yıldan kısa bir süre içinde geri dönüşünü, üç yıl firma garantisi ile sağlarsınız. Ürünlerin 12 saatlik kullanımda 14 yıl, 24 saatlik kullanımda yaklaşık 7 yıl ekonomik ömrünün olacağını ön görerek LED teknolojisinin sağladığı çevreci ve huzurlu ışığa ulaşmanız mümkün.